RoztokyZde se projeví velká výhoda jednodenních kontaktních čoček. Večer je jednoduše vyhodíte a odpadá tím jakákoliv péče, nutnost používat pouzdra a kvalitní roztoky. Během nošení se i za velice krátkou dobu stihne na povrchu čočky usadit dostatek bakterií, bílkovin a tuků, které jsou obsaženy v slzách, a tím snižují komfort nošení. Dokonce můžou vyústit až v záněty a další komplikace, výběr vhodného roztoku tudíž není radno podceňovat.

Jak vybrat nejvhodnější roztok?

Jestliže kontaktní čočky, které používáte, jsou určeny k opětovnému nošení jistě vás zajímá jaký čistící roztok vybrat. Bohužel na tuto otázku se nedá jednoznačně odpovedět. Nejvhodnější je používat roztok, který je doporučený výrobcem kontakních čoček. Může se ovšem stát, že právě u vás se projeví alergie na některou z látek obsažených v čistícím roztoku, v takovém případě je nutné navštívit vašeho očního lékaře a probrat s ním možné alternativy.

Mezi jednotlivými roztoky je největší rozdíl právě v chemických látkách, které jsou obsaženy. Dá se říci, že čím vyšší je perioda výměny kontaktních čoček, tím je vyšší koncentrace chemických látek v roztoku. Bohužel i v případě, že máte podezření na vznik alergie na některou látku obsaženou v roztoku jej nelze ničím jiným nahradit. Kromě toho, že kontaktní čočky dezinfikuje a čistí navíc pomáhá k její hydrataci a zabraňuje vyschnutí. Tím zajišťuje pohodlné a bezproblémové nošení.Pro změnu image jsou dobré barevné kontaktní čočky, nebo nový účes.Peroxidové roztoky

Peroxidové roztoky jsou jedny z nejúčinnějších roztoků. Vysoce účinně odstraňují bílkovinné usazeniny a bakterie z povrchu čočky. Jeho aktivní látka peroxid vodíku reaguje spolu s kyslíkem a tím dochází k odstraňování nečistot a usazenin z povrchu kontaktní čočky. Chemická reakce peroxidu vodíku spolu s kyslíkem trvá asi šest hodin. Po této době zůstane v pouzdře pouze čistá voda. Díky tomu jsou peroxidové roztoky šetrné pro oči a minimalizují možnost vzniku alergie.

Dnes již vím, že kontaktní oční čočky nové generace jsou úžasným vynálezem, který nám v mnoha ohledech usnadňuje a zkvalitňuje život.

Aplikace kontaktních čoček

Při jakékoliv manipulaci s kontaktními čočkami je důležité dodržovat několik následujících zásad, jedině tak je možné předejít zánětům, poškození čoček a různých komplikací při nošení. Před jakoukoliv manipulací s kontaktními čočkami si vždy umyjte ruce mýdlem.

Nasazování kontaktních čoček

 • Kontaktní čočky se hlavně začátečníkům lépe nasazují před zrcadlem.
 • Vždy si prvně nasaďte kontaktní čočky a až poté nanášejte make-up a jinou pleťovou kosmetiku.
 • Kontaktních čoček se dotýkejte výhradně bříšky prstů. Pří kontaktu s nehty je můžete poničit nebo dokonce protrhnout a tím dojde k jejich znehodnocení.
 • Po vyndání kontaktní čočky z krabičky nechte chvíli okapat přebytečný roztok a zkontrolujte zda není čočka otočená naruby. To poznáte podle indikátoru nebo nepravidelného zakřivení.
 • Při nasazování se dívejte přímo do zrcadla a druhou rukou roztáhněte oční víčka od sebe, tak aby vzniklo dostatečné místo pro pohodlné vložení čočky.
 • Pokud vám čočka spadne vždy ji důkladně umyjte čistícím roztokem.
 • Po nasazení můžete jemným tažením přes oční víčko čočku vystředit tak, aby vás nikde neškrábala a neměli jste rozmazané vidění.

Vyjmutí čočky z oka

 • Při vyndávání čoček z oka je třeba dbát stejných zásad jako při jejich aplikaci.
 • Předem si připravte pouzdra naplněné vhodným roztokem.
 • Prostředníkem si stáhněte víčko směrem dolů a zároveň se podívejte nahoru.
 • Ukazováčkem stejné ruky si čočku mírně posuňte dolů a jemně ji zmáčkněte mezi ukazováček a palec.
 • Čočka vám zůstane mezi prsty.
 • Nýní si ji můžete položit do dlaně a očistit.
 • Po vyčištění čočku uložte do předpřipraveného pouzdra s roztok a postup opakujte u druhého oka.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!