Nosit barevné čočky?Užíváním kontaktních čoček, nijak neriskujete svůj zrak. Jsou naprosto bezpečné a dokonale plní svou funkci, ať už dioptrickou nebo jen kosmetickou. Navíc vám nijak nepřekáží, jako klasické brýle a nemůžete je nikde omylem zapomenout. Jedinou nevýhodou je nutné sundávání čoček před spaním a následná aplikace zpět v ranních hodinách.

Dnes již vím, že kontaktní oční čočky nové generace jsou úžasným vynálezem, který nám v mnoha ohledech usnadňuje a zkvalitňuje život. Kontaktní čočky profesora Wichterleho dnes používají lidé na celém světě. Barevné kontaktní čočky neexistují už jen v bezdioptrickém provedení, ale mohou je používat i lidé, kteří potřebují korekci zraku.

Rady – kontaktní čočky a jejich první použití

Před prvním použitím a nasazením kontaktních čoček je nutná návštěva kontaktologa. Ten vám provede odborné vyšetření, je-li všechno v pořádku, zkonzultuje s vámi typ čoček, který hodláte používat, popřípadě vám nastíní další možnosti. Dozvíte se něco o správném zacházení s čočkami a jejich nutné údržbě, většinou pomocí speciálního roztoku. V něm se kontaktní čočky přechovávají během noci, nebo delšího nepoužití.

Lidé – barevné kontaktní čočky

Barevné kontaktní čočky se vyrábějí v dioptrickém i běžném provedení, bez optické úpravy. Mohou barvu vašich očí zcela změnit, nebo jen podpořit určité barevné spektrum vašich očí. Pro výstřední jedince existují i “crazy”  čočky s motivem oka kočky, upíra nebo dalších motivů dle vašeho přání. Motiv si dokonce můžete vymyslet sami, nebo si čočky doplnit o UV filtr, který ochrání váš zrak před škodlivými slunečními paprsky. Záleží pak jen na vás, jak moc změníte svou image, pomocí tohoto módního doplňku.

Ceny výrobků a doplňků

Balení dioptrických i nedioptrických kontaktních čoček, vychází přibližně ve stejné cenové relaci. Rozdíl se pohybuje kolem sto korun. Balení s 6-ti čočkami vás vyjde okolo 1000 Kč. Cena je rozdílná v závislosti na výrobci, počtu kusů v balení a době možného nošení jednoho páru čoček. Roztok pro údržbu čoček se prodává kolem 300 Kč za 350 ml roztoku. Výhodné je využití akcí a zakoupit jej společně s kontaktními čočkami.

Měření zraku

Cílem naší oční optiky Praha je poskytnou Vám nejen kvalitní a cenově dostupné dioptrické brýle, sluneční brýle či kontaktní čočky, ale také patřičnou a náležitou péči. Team našich vyškolených optiků a optometristů je proto připraven poskytnout vám optimální a maximální řešení v péči o Váš zrak, jenž je ušit doslova na míru.

Oční optika Maja – konzultace a poradenství

Konzultace a poradenství patří k základním službám naší oční optiky Praha. Klademe si za úkol za využití našich dlouholetých zkušeností, nabídnout Vám optimální, maximálně individuální a dostupné řešení.Konzultační pohovor

Pro konzultační pohovor v naší optice si připravte recept zdravotní pojišťovny, popřípadě opis Vaší zdravotní karty s dioptrickou korekcí. Pokud vlastníte nějaký starší typ brýlí, je vhodné je donést sebou, neboť i z nich lze zjistit dioptrickou korekci. Aby byli naši optici schopni pro Vás určit nejoptimálnější řešení, je důležité je seznámit s Vašimi pracovními podmínkami a volno-časovými aktivitami, ke kterým chcete brýle (ať již se jedná o dioptrické brýle či sluneční brýle), kontaktní čočky či jinou optickou pomůcku využívat.  Naše konečné doporučení na brýle či čočky bude obsahovat několik alternativ včetně konkrétní cenové informace pro každou z nich. Naše oční optika klade důraz na to, aby požadovaná cena vždy plně odpovídala skutečné hodnotě poskytovaného řešení.

Oční optika Maja – měření zraku pro brýle i kontaktní čočky

Měření zraku patří k základním vyšetřením, které by měl každý člověk, bez ohledu na to, zda brýle nosí či nikoliv, absolvovat minimálně jedenkrát za 2 roky. Oční optika Maja Vám proto nabízí bez dlouhého a zbytečného čekání změření zraku, na jehož základě Vám budou doporučeny vhodné dioptrie pro Vaše brýle či kontaktní čočky. Tento zrakový test potřebné korekce je v naší oční optice prováděn zcela ZDARMA. Využijte jedinečných služeb naší oční optiky Maja, Vaší oční optiky Praha. Kontaktujte nás pro více informací nebo navštivte některou za našich poboček.

Nevěřte všemu

O kontaktních čočkách mezi lidmi koluje řada mýtů a polopravd, které odrazují část potenciálních uživatelů kontaktní čočky používat. Což je ovšem škoda, protože moderní kontaktní čočky nemůže používat jen zlomková část pacientů s oční vadou. Všem ostatním kontaktní čočky přinášejí pohodlnou a bezpečnou korekci očních vad. Důležité je nevěřit všemu, co někde zaslechnete, nebo tomu, co vám poradí kamarád nebo sousedka. S veškerými pochybnostmi se obraťte na odborníka (optometrista, kontaktolog), který vám ochotně a pravdivě vše vysvětlí.

Jaké jsou nejčastější mýty okolo kontaktních čoček?

  • kontaktní čočky jsou nepohodlné – spousta lidí si dokonce myslí, že jsou vyrobeny ze skla a tudíž musí být hrozně nepříjemné je nosit. Je sice pravda, že dříve se čočky ze skla nebo z tvrdého plastu vyráběly, ale tato doba je už dávno pryč. V současnosti se kontaktní čočky vyrábějí z měkkých materiálů, jsou téměř z poloviny tvořeny vodou a jsou také velice tenké (přibližně 0,08 mm). Z toho důvodu jsou tolik jemné a pohodlné, že je v oku téměř necítíte.
  • naučit se nasazovat kontaktní čočky je hrozně těžké – nasadit kontaktní čočku vás naučí optometrista nebo kontaktolog, který vám také doporučí vhodné kontaktní čočky přímo pro vás. Takové „školení“ i s vyšetřením zraku zabere přibližně 1 hodinu. Nějaký čas vám ještě potrvá, než se nasazování a vyndávání čoček pro vás stane rutinou, ale rozhodně to není věc, kterou se nenaučíte. Vždyť to zvládnou už větší děti!
  • péče o kontaktní čočky je složitá a časově náročná – péče o kontaktní čočky (jejich čištění a desinfekce) je opravdu nutná, protože se na nich usazuje sediment, který se může stát živnou půdou pro bakterie. Ale není to nic složitého a časem se to pro vás stane běžnou záležitostí, jakou je například večerní odlíčení nebo čištění zubů. Důležité je si před každou manipulací s kontaktními čočkami důkladně umýt ruce. Před tím, než začnete vyndávat čočky z očí, vypláchněte pouzdro na kontaktní čočky speciálním roztokem na kontaktní čočky. Potom roztok nalijte do pouzdra až po vyznačené rysky. Tak bude pouzdro připravené a vy můžete začít s vyjímáním kontaktních čoček. Nejprve vyndejte jednu čočku, položte si ji na dlaň a kápněte na ni pár kapek roztoku. Pak ji jemně promněte bříškem ukazováčku druhé ruky a opláchněte proudem čistícího roztoku. Nakonec čočku ponořte do roztoku v pouzdře (mističky jsou označeny R a L – pro pravou a levou čočku). To samé proveďte s druhou čočkou. Čočky by měly v pouzdru zůstat alespoň 6 hodin, nejlépe přes noc. Ráno čočky z pouzdra vyjměte, nasaďte si je a roztok z pouzdra vylijte. Následuje péče o pouzdro – vypláchněte mističky roztokem (nepoužívejte obyčejnou vodu), nechte vyschnout a našroubujte víčka. Pokud se vám to zdá opravdu náročné, zkuste používat jednodenní kontaktní čočky, které se po celodenním nošení večer vyhodí, a ráno si nasadíte zase nový pár.
  • jednodenní kontaktní čočky jsou příšerně drahé – používání jednodenních kontaktních čoček vás sice vyjde o něco dráž než čočky s plánovanou dobou výměny, ale na druhou stranu nemusíte investovat do nákupu čistícího roztoku a pouzdra. Navíc ušetříte i svůj čas, který je jak známo drahý. A co se týče zdravotního hlediska, jsou jednodenní kontaktní čočky jednoznačně nejzdravějším řešením pro vaše oči. Při občasném nošení vychází kalkulace ještě výhodněji.
  • kontaktní čočky nemohou nosit děti a starší lidé – omyl. Nošení kontaktních čoček není limitováno věkem. Důležité je, aby byl dotyčný schopen se o svoje čočky dobře starat a aby se je naučil správně nasazovat a vyjímat. Dětem s tím mohou z počátku pomoci rodiče, ale již děti cca od 12 let zvládají péči o čočky bez problémů. I starší lidé, které trápí problém suchých očí, se nemusejí kontaktních čoček zříkat. Stačí pouze vybrat ten správný typ, který jim bude naprosto vyhovovat.
  • kontaktní čočky mohou vypadnout z očí – čočka je v podstatě vypouklý disk, který dokonale přilne k oku díky povrchovému napětí. Z toho důvodu není možné, aby správně kontaktologem zvolené kontaktní čočky z oka vypadly.
  • nošení kontaktních čoček je doprovázeno častými infekcemi očí – infekce očí nejsou způsobeny nošením kontaktních čoček, ale nedodržováním hygieny a doporučované péče o kontaktní čočky. Je tedy v silách každého jedince těmto infekcím předcházet.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!