Barevné kontakní čočky
Váš pohled je jedna z prvních věcí které si na vás ostatní všimnou a do jisté míry ovlivňuje první dojem jakým působíte. Oči tak hrajou důležitou roli při navazování nových kontaktů a známostí. Nezřídka se ale stává, že majitel není se svojí barvou očí úplně spokojen. Pokud je tohle zrovna váš případ a zároveň nosíte kontaktní čočky naskýtá se jednoduché řešení, tím jsou barevné kontaktní čočky. Jestliže vás netrápí žádná oční vada a máte zájem pouze o změnu barvy vašich očí nedioptrické barevné čočky jsou pro vás tou správnou volbou. Kosmetické čočky jsou k dostání v celé řadě odstínů a provedení. Můžete tak lehce doladit přirozenou barvu očí nebo zvolit úplně odlišný odstín a provést tak radikálnější změnu vašeho vzhledu.

Tónovací čočky

Tónovací kontaktní čočky neslouží ke změně barvy očí ale pouze k její zvýraznění. Vaše oči tím dostanou sytější barvu a váš pohled bude působit hlubším dojmem. K dostání jsou jak dioptrické tak pouze kosmetické provedení. Tyto čočky bez problémů dodají vašim očím hlubší odstín, jestli máte přirozeně tmavé oči a hledáte barevné kontaktní čočky se světlejším odstínem nebude výsledek už tak dokonalý. V takovém případě je lepší zvolit krycí čočky.Krycí čočky

Krycí kontaktní čočky jak už název napovídá slouží k úplnému překrytí vlastní barvy oka. Jsou ideální volbou pokud toužíte po světlejším odstínu než vaše oči ve skutečnosti mají. Tento typ kontaktních čoček se také vyrábí v dioptrickém nebo pouze kosmetickém provedení. Chcete vylepšit vizáž svých očí a nebojíte se experimentovat? Jestli jsou pro vás barevné nebo krycí kontaktní čočky málo výrazná změna, crazy čočky jsou pro vás ty pravé. Jedná se výhradně o nedioptrické kontaktní čočky spadající do kategorie kosmetických čoček. Většinou neslouží k napravení očních vad ale i tak se na trhu dají najít dioptrické crazy čočky, ty mají ale několik nevýhod.

Crazy kontaktní čočky, ať už dioptrické tak nedioptrické se nedoporučuje nosit nepřetržitě delší dobu. Jejich velká nevýhoda spočívá právě ve vrstvě barvy, která není tak prodyšná jako samotný materiál, ze které jsou čočky vyrobeny. Tím se zhoršuje propustnost kyslíku k oku a to nemůže přirozeným způsobem dýchat. Po delší době se tak může projevit únava očí, pálení nebo svědění. Barevný film, kterým je čočka potažena, navíc nepropustí všechny paprsky světla dopadajících na oka a v některých případech může dojít ke zhoršení ostrosti vidění. Především z tohoto důvodu se nedoporučuje nosit crazy čočky při řízení motorových vozidel nebo jiných činnostech vyžadujících zvýšenou pozornost.

Naštěstí při dodržování zásad pro manipulaci a péči o čočky nehrozí poškození zraku, pokud tedy používáte doporučený roztok a vhodné čočky můžete si bez obav užívat vaší nové vizáže. Mezi časté chyby, který se uživatelé především barevných nebo crazy čoček dopouštějí je půjčování čoček kamarádům nebo známým. Tak se do oka dostanou cizí bakterie, které můžou způsobit zánět a řadu dalších potíží. Pokud si chcete jakékoliv čočky vyzkoušet nejistější je zajít za místním kontaktologem, který vám jistě rád pomůže s výběrem.

Crazy barevné čočky

Chcete vylepšit vizáž svých očí a nebojíte se experimentovat? Jestli jsou pro vás barevné nebo krycí kontaktní čočky málo výrazná změna, crazy čočky jsou pro vás ty pravé. Jedná se výhradně o nedioptrické kontaktní čočky spadající do kategorie kosmetických čoček. Většinou neslouží k napravení očních vad ale i tak se na trhu dají najít dioptrické crazy čočky, ty mají ale několik nevýhod. Crazy kontaktní čočky, ať už dioptrické tak nedioptrické se nedoporučuje nosit nepřetržitě delší dobu. Jejich velká nevýhoda spočívá právě ve vrstvě barvy, která není tak prodyšná jako samotný materiál, ze které jsou čočky vyrobeny. Tím se zhoršuje propustnost kyslíku k oku a to nemůže přirozeným způsobem dýchat. Po delší době se tak může projevit únava očí, pálení nebo svědění.

Barevný film, kterým je čočka potažena, navíc nepropustí všechny paprsky světla dopadajících na oka a v některých případech může dojít ke zhoršení ostrosti vidění. Především z tohoto důvodu se nedoporučuje nosit crazy čočky při řízení motorových vozidel nebo jiných činnostech vyžadujících zvýšenou pozornost. Naštěstí při dodržování zásad pro manipulaci a péči o čočky nehrozí poškození zraku, pokud tedy používáte doporučený roztok a vhodné čočky můžete si bez obav užívat vaší nové vizáže. Mezi časté chyby, který se uživatelé především barevných nebo crazy čoček dopouštějí je půjčování čoček kamarádům nebo známým. Tak se do oka dostanou cizí bakterie, které můžou způsobit zánět a řadu dalších potíží. Pokud si chcete jakékoliv čočky vyzkoušet nejistější je zajít za místním kontaktologem, který vám jistě rád pomůže s výběrem.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!